Segíts magadon a depresszióban

Ha jelenleg úgy érzed, hogy nagyon nem vagy magadnál, teljesen kiestél a normális rendszeredből, és gyakorlatilag csak utálsz és figyelmen kívül hagysz szinte mindent és mindenkit, aki szembejön veled, próbáld meg kivizsgáltatni magad egy pszichiáternél, mert azok a kis hangulatingadozások és a kiszámíthatatlan Ally McBeal-szerű viselkedés, amelyeket sokáig próbálsz figyelmen kívül hagyni, valójában a depresszió tünetei lehetnek. Cselekedj gyorsan, mert ha nem, biztosan sokkal nehezebb lesz számodra, hogy kigyógyulj ebből a betegségből, különösen akkor, ha már az önámítás is beindul.


Igazából kezdd azzal, hogy behúzod a depressziós hátsód a kórházba, és diagnosztizáltatod magad egy elismert pszichiáterrel, aki ténylegesen segít neked a depresszióval kapcsolatos aggodalmaidban, válaszol minden lehetséges kérdésre, ami a depresszióval kapcsolatban felmerülhet, valamint a legjobb és elérhető depresszió-kezeléssel lát el, ami miatt jó és rendkívül hatékony depressziós segítséget kaphatsz. Csak a megfelelő hozzáállás kell hozzá.


Ha tényleg őszinte vagy magaddal a depresszióddal kapcsolatban, hagyd abba, hogy áldozatnak látod magad magad, és derítsd ki a depresszió különböző típusaiból, hogy igazából melyiktől szenvedsz:


Mániás vagy bipoláris depresszió - hirtelen és szélsőséges hangulatváltozásokkal jellemezhető, amikor az egyik percben az eufória emelkedett állapotában vagy, míg a következő percben (nap vagy hét) úgy érzed, hogy a személyes pokolban vagy.


Szülés utáni depresszió - erre jellemző a hosszan tartó szomorúság és az üresség érzése, ahol a szülés alatti fizikai stressz, a bizonytalan felelősségérzet az újszülött baba iránt csak néhány lehetséges tényező, amiért néhány új anya átmegy ezen.


Dysthimia - a depresszióval való enyhe hasonlóság jellemzi, bár ezúttal bizonyítottan sokkal kevésbé súlyos, de természetesen minden esetben azonnal kezelni kell.


Ciklotémia - a mániás vagy bipoláris depresszióval való enyhe hasonlóság jellemzi, ahol az ebben a mentális betegségben szenvedő egyén időnként súlyos hangulatváltozásokban szenvedhet.


Szezonális Affektív Zavar - jellemző, hogy csak bizonyos évszakokban fordul elő pl. tél, tavasz, nyár vagy ősz), azonban tanulmányok bizonyítják, hogy több ember valójában inkább a téli és az őszi szezonban zuhan depresszióba.


És végül a hangulatingadozás, amikor az egyén hangulata rövid időn belül boldogról szomorúra vagy dühösre változik. De annak ellenére, hogy mennyire ijesztő feladat az egészséges mentális állapot felé vezető út, segítség bőven akad, és csak rajtad múlik, ha hajlandó vagy elfogadni néhányat a depressziós segítségből, legyen az a családodtól, barátaidtól, támogató csoporttól és főként magadtól.


A régi mondás, hogy lassan, de biztosan érvényes a depresszió kezelésére tett kísérletekre is, mivel a beteg továbbra is szedi a depresszió kezelésére felírt gyógyszereket, valamint a kognitív viselkedésterapeutával folytatott megfelelő terápiás üléseket. A depresszióval kezelt betegnek minden támogatásra és depressziós segítségre szüksége van, amit csak kaphat.


A depresszió kezelése során a betegnek, valamint családjának és más szeretteinek azt tanácsoljuk, hogy reális célokat tűzzenek ki a depresszióval kapcsolatban, és ne feltételezzék, hogy a depressziójukat egy pillanat alatt könnyen kezelhetik. A depressziós segítség azzal kezdődik, hogy megpróbáljuk megérteni a beteg helyzetét, és továbbra is türelmesnek lenni, valamint mindig kiterjeszteni a segítséget, mert a depressziós segítség soha nem könnyű, sem maga a depresszió kezelése, ezért mind a betegeknek, mind a szeretteiknek segíteniük kell egymást az út minden lépésén keresztül. Soha ne tűzz ki olyan célokat, amelyek magasan az elérhetőségeid felett vannak, adj magadnak egy kis depressziós segítséget azzal, hogy nem vagy túl szigorú magadhoz, hidd el, hogy elég jó és erős vagy ahhoz, hogy elérd a céljaidat, de csak lépésről lépésre.

Göcsi Emil


© 2022 | Viszlát Depresszió! Minden jog fenntartva!